top of page

Almanya'da Emlak Yatırımı

Bir Türk yatırımcının Almanya'da tercih edebileceği çeşitli yatırım türleri mevcuttur. Türk yatırımcıların Almanya'da gerçekleştirebileceği yatırımlar arasında ilk sırada emlak (gayrimenkul yatırımı) gelmektedir. Bu sayfada, Almanya'da emlak (gayrimenkul) yatırımı ile ilgili Türk yatırımcıların ihtiyaç duyduğu bilgilere yer verdik. Almanya'da emlak yatırımı ile ilgili sorularınızı Stahlmann & Zeit Uluslararası Emlak Yatırım Planlama Uzmanları sizin için yanıtladı.
Stahlmann & Zeit Almanya'da Emlak Yatırımı

Bir Türk Yatırımcının Almanya'da Tercih Edebileceği Yatırım Türleri Nelerdir?

Türk yatırımcıların Almanya'da tercih edebileceği çeşitli yatırım yöntemleri bulunmaktadır. Almanya'da en çok tercih edilen yatırım türlerini şu şekilde sıralamak mümkündür: Emlak yatırımları, hisse senetleri, Fonlar ve EFT'ler, Start-up Yatırımları, Franchise yatırımları, Otomat ve makine yatırımları. emlak yatırımı haricindeki seçeneklere baktığımızda, Almanya Borsası Deutsche Börse'nin çok sayıda Alman ve Avrupa şirketinin hisse senedini içerdiğini görmek mümkündür. Türk yatırımcılar Almanya'nın güçlü ekonomik durumunu yansıtan şirketlerin hisse senetlerine yatırım yapabilirler. Bunun için bir yatırım danışmanı ile görüşmeniz önerilmektedir. Fonlar ve EFT'ler de yatırımcıların belli bir sektör, ülke veya ekonomik fonksiyon üzerinde yatırım yapmasına olanak tanımaktadır. Fon ve EFT Yatırımları için de bir yatırım danışmanı ile birlikte çalışılması önerilmektedir. Start-up Yatırımlarına baktığımızda, Almanya'nın Avrupa'da en hızlı büyüyen start-up ekosistemi olduğunu görmek mümkündür. Türk yatırımcılar, Almanya'daki yenilikçi ve getiri potansiyeli yüksek start-upları inceleyebilir ve bu start-uplara sermaye yatırımı yapabilir. Almanya'daki bir diğer yatırım tercihi Franchise yatırımıdır. Almanya, dünya çapında birçok franchise şirketine ev sahipliği yapmaktadır. Türk yatırımcılar, Almanya'daki farklı franchise seçeneklerini inceleyebilir ve bir franchise işletmesi açabilir. Bunun yanında kendi markalarını da Almanya pazarona franchise olarak sunabilen Türk yatırımcılar için bu yöntem de dikkate alınmalıdır. Almanya için önerilecek bir diğer yatırım tercihi de Almanya'da otomat ve makine yatırımıdır. Almanya, otomasyonun hızla geliştiği ve günlük hayatta çok geniş kapladığı bir ülkedir.  Bu nedenle Türk yatırımcılar ve girişimciler, Almanya'da otomat ya da makine yatırımı yaparak, bu otomatların kullanımından ve makinelerin kiraya verilmesinden düzenli olarak gelir elde edebilir. Bu konuda daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2

Almanya'da Emlak (Gayrimenkul) Yatırımının Avantajları Nelerdir?

1. Güvenli bir yatırım yöntemidir: Almanya, Avrupa Birliği'nin en güvenli ve istikrarlı ekonomiye sahip ülkeleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Almanya'nın bu konumu, emlak yatırımlarının güvenli bir yatırım olarak görülmesini sağlamaktadır. 

2. Almanya'da emlak talebi yüksektir: Almanya'da yaşam standartlarının yüksek olması, nitelikli göçmen alımının sürekli devam etmesi, nüfus artışı, konut arzının düşük olması, ticari mülklere talebin hızla artması gibi nedenler Almanya'daki emlak (gayrimenkul) talebini sürekli artmasına yol açmaktadır. Bu talep artışı emlak fiyatlarının ve kira gelirlerinin de artmasına neden olmaktadır. 

3.Kira gelirlerinin yüksek olması: Almanya'daki kira fiyatları Avrupa ortalamasının üzerindedir ve konut arzının talep karşısında yetersiz kalmasından dolayı da kira fiyatları yükselmeye devam etmektedir. Bu durum yatırıma ayrılan bütçenin geri dönüşüm süresini kısaltmaktadır. 

4. Değer kazanımı: Almanya'daki emlak fiyatları genellikle yüksektir ve bu yükseliş istikrarlı bir şekilde oransal olarak süreklilik arz etmektedir. 

5. Almanya'da emlak yatırımı kolaydır: Almanya'da emlak (gayrimenkul) yatırımı yapmak için bir başka ifade ile ev, konut, dükkan, iş yeri gibi taşınmazların satın alınması diğer Avrupa ülkelerine göre daha kolaydır ve bunun için Almanya'da oturumunuzun olmasına gerek bulunmamaktadır.

Almanya'da emlak (gayrimenkul) yatırımı ile ilgilenen Türk yatırımcılara yönelik, kişiye özel oluşturacağımız planlar ile en verimli ve en yüksek kazançlı emlak yatırımını yapabilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz ve ücretsiz randevunuzu oluşturmanız yeterli. 

3

Almanya'da Emlak (Gayrimenkul) Yatırımı Yapmak İsteyen Türk Yatırımcıların İzlemesi Gereken Adımlar Nelerdir?

Almanya'da emlak (gayrimenkul) yatırımı yapmak isteyen Türk yatırımcılar aşağıdaki adımları takip etmelidir: 

1. Finansal Durumun Belirlenmesi: Almanya'da ev almak isteyen ya da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen bir Türk yatırımcı öncelikle finansal durumunu belirlemeli, maliyet hesabı, bütçe analizi ve yatırım değerlendirmesi yapmalıdır. Bunun için iyi bir finansal plana ve yatırım planına ihtiyacı olmaktadır. 

2. Almanya'daki Emlak Piyasasının Detaylı Araştırması: Almanya'daki emlak piyasası; eyalet, şehir, bölge, mahalle ve lokasyona göre farklılık göstermektedir. Türk yatırımcı, bütçesini ve yatırımdan beklentilerini göz önünde bulundurarak detaylı bir analize sahip olmalıdır. 

3. Satın Alma Süreçlerinin Yönetilmesi: Almanya'da hangi taşınmazların uygun olunduğuna karar veren Türk yatırımcı bir sonraki aşamada taşınmazın satın alınması için gerekli olan prosedürleri takip etmeli ve her bir aşama hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmalıdır. 

4. Taşınmazın Analizi: Satın alımına karar verilen taşınmazın somut ve soyut kontrolleri eksiksiz yapılmalıdır. Binanın fiziksel özellikleri, enerji verimliliği, kiracılar açısından tercih edilebilirliği, tekrar satış için iyi bir seçenek olup olmadığı gibi değerlendirmeler yapılmalıdır. 

5. Satın Alma Sürecinin Tamamlanması: Fon aktarımı, taşınmazın bedelinin ve vergilerin ödenmesi gibi süreçlere önem verilmelidir. 

6. Kiracı bulunması ya da Yeniden satışa sunulması: Almanya'da emlak yatırımı yapan yatırımcının amacı o evde yaşamak değil de yatırımından kazanç elde etmek ise son aşamada eve kiracı bularak düzenli kira geliri elde etmek ya da evi tekrar satarak kazanç sağlamak amacı belirleyici olmaktadır. Bundan dolayı taşınmazın satın alınmasından önce kiracı ve satışa sunma opsiyonlarına yönelik bir plan yapılmalıdır. 

Bu adımların her biri Stahlmann & Zeit tarafından yatırımcılarımız için özelleştirilmiş planlarla sağlanmaktadır. 

4

Almanya'da Emlak (Gayrimenkul) Yatırımı Gerçekleştirildikten Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir? 

Almanya'da emlak yatırımı oldukça kazançlı ve memnun eden bir yatırım yöntemidir. Ancak satın alım sonrasında bir dizi hususlara dikkat edilmesi önerilmektedir. Bu adımlar, vergilerin takibi, taşınmazın bulunduğu binanın yönetim toplantılarında temsil, kiraların toplanması, periyodik bakımların yapılması başta olmak üzere çeşitli aşamalardan oluşmaktadır. Stahlmann & Zeit, Almanya'da emlak yatırımı yapan Türk yatırımcıların ihtiyaç duyduğu her bir adımda yanlarındadır. Almanya'da emlak (gayrimenkul) yatırımı yapmak için ve bu konuda ücretsiz bilgi almak için bize iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

 

Almanya'da Emlak (Gayrimenkul) Yatırımı İçin Stahlmann & Zeit Uzmanlığından Yararlanın...

Stahlmann & Zeit Uluslararası Emlak Yatırım Planlama uzmanları değerli Türk yatırımcılarımız için aşağıdaki hizmetleri kapsayan özelleştirilmiş bir yatırım planı hazırlamaktadır: 

1. Bütçe planı oluşturulması. 

2. Yatırım beklentisine uygun çok sayıda alternatif taşınmazın listelenmesi. 

3. Analizlerin doğru ve net bir şekilde hazırlanarak yatırımcıya sunulması. 

4. Satış sürecinin her bir aşamasının ve iletişimlerin gerçekleştirilmesi. 

5. Satış sonrası sürdürülebilir destek hizmetlerinin sağlanması. 

6. Kiracı bulunması, kiraların toplanıp iletilmesi, toplantılarda temsilin sağlanması. 

7. Vergi süreçlerinin takip edilmesi ve vergilerin zamanında ödenmesi.

bottom of page